Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Main Menu

Linki

herb milicza

Gmina Milicz

orkiestra deta

DK 2017 button

wiatrak kozlak

 

 

 

Powitanie Lata 1024

Dnia 9 czerwca 2017 r. w Ośrodku Kultury w Miliczu odbył się wernisaż, na którym zaprezentowano ponad 300 prac plastycznych wykonanych podczas zajęć w pracowni ,,Plastulinek” prowadzonej przez instruktora Elżbietę Ciężką. Na ekspozycję składają się pejzaże, portrety, kompozycje abstrakcyjne, plakaty, płaskorzeźba i inne wykonane w różnorodnych technikach przez 35 uczestników zajęć w wieku od 7-17 roku życia, odbywających się od października 2016 do czerwca 2017 w milickim Ośrodku Kultury. Podczas wernisażu wręczono uczestnikom dyplomy uznania, drobne upominki i okazjonalne plakietki „Plastulinka”. Ponad to dzieci, które dodatkowo wykazały się wiedzą plastyczną lub 100% frekwencją otrzymały stosowne dyplomy i nagrody książkowe. Rozstrzygnięto również konkurs na plakat pod nazwą „Nie pytaj- czytaj” zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Miliczu oraz Bibliotekę Publiczną w Miliczu. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz bony pieniężne do zrealizowania w sklepie papierniczym. Na wystawę przybyła blisko 100 osobowa widownia, rodziny i osoby zaprzyjaźnione z uczestnikami zajęć.

(Elżbieta Ciężka)

Kolejna karta historii zapisana... Sułowskie Dni Kultury połączone z obchodami 70-lecia LKS Barycz Sułów uważamy za niezwykle udane. Serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność. Były chwile wzruszeń, wspólna biesiada jak i dawka kultury dostarczona przez Grupę Polifonia.

W niedzielne popołudnie, 18 czerwca w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury miała miejsce premiera ,,Smoczej Księgi” – nowej legendy o Miliczu. Na jej podstawie został napisany scenariusz spektaklu promującego książkę. Wzięło w nim udział 8 aktorów: Kacper Falentin, Szymon Nowak, Mikołaj Ozga, Tomasz Zając, Wiktoria Baczkowska, Wiktoria Szumna, Kamil Głuch i Michał Chojnacki. Scenariuszem i reżyserią zajęła się Iwona Krzyżaniak- sama autorka książki, natomiast muzykę do sztuki stworzył Krystian Karolewski. Dziękujemy Wam wszystkim za przybycie! Pełna sala widzów była najlepszym prezentem. :D ,,Smoczą księgę” można nabyć w Informacji Turystycznej na milickim Rynku w cenie 10 zł. Kolejny smoczy spektakl odbędzie się już we wrześniu tego roku.