Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Main Menu

Linki

herb milicza

Gmina Milicz

orkiestra deta

DK 2017 button

wiatrak kozlak

 

 

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sulow/2017/ferie_zimowe oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}sulow/2017/ferie_zimowe{/gallery}

Ferie pod nazwą Zimowinki rozpoczęły się w poniedziałek 13 lutego wyjazdem do kina Polonia 3D w Trzebnicy na film animowany pt. "Balerina". W wycieczce wzięło udział około 35 dzieci. Koszt wyjazdu wynosił 10 zł (cena za bilet).
We wtorki uczestnicy zajęć, którzy wcześniej zapisali się na całe ferie, wzięli udział w zajęciach tanecznych, które poprowadziła instruktorka Centrum Tańca Show Dance z Krotoszyna. Dzieci nauczyły się rytmicznych układów tańców nowoczesnych. Następnie odbywały się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kartkę walentynkową. Głównymi motywami były serduszka, kolorowe wstążeczki i cekiny, natomiast w kolejnym tygodniu uczestnicy tworzyli maski karnawałowe. Zakończeniem wtorków były zawody sprawnościowe: wyścig drużyn, które musiały wykonywać takie, zadania jak rzut piłką do celu, skoki na skakance, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, itp.


Środa 15 lutego była kolejnym wycieczkowym dniem. Tym razem udaliśmy się do Żmigrodu, aby wziąć udział z zajęciach edukacji przyrodniczej w Kompleksie Edukacyjnym Nadleśnictwa Żmigród. Najpierw dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się, jak wygląda okrągły rok w leśnej przyrodzie, jakie trudności muszą pokonać owady, ssaki i ptaki, aby przetrwać ciężką zimę i upalne lato. Po filmie dzieci własnoręcznie przygotowały przysmaki dla ptaków - ziarna zbóż i kukurydzy za pomocą smalcu mocowali do szyszek, dzięki czemu przysmaki były bezpieczne i łatwo zauważalne dla ptaszków. Podczas pieszej wycieczki przysmaki zostały powieszone na gałęziach, a dzieci udały się dalej aby zobaczyć w jakich miejscach nocują zające, sarny i dziki, i w tych miejscach również zostawiły poczęstunek dla leśnych zwierząt - kapustę, marchewki, siano, kukurydze itp. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia prawdziwego jeża, który pod przykrywką z liści i gałęzi zapadł w sen zimowy. Po powrocie do sali dydaktycznej dzieci rozwiązywały rebusy, zadania i zagadki, dzięki czemu dowiadywały się, jakie zwierzęta na trenie Nadleśnictwa Żmigród zapadają w sen zimowy, a które nie, co jedzą zimą, oraz gdzie nocują. Po zajęciach przyszedł czas na ognisko i pyszną kiełbaskę.


Czwartek był dniem mini - kina. Dzieci obejrzały bajkę "Rysiek lwie serce". Po bajce udaliśmy się na spacer na plac zabaw. Po powrocie odbyły się gry integracyjne: puszka, krzesła, tor przeszkód.
W piątek odbyły się warsztaty tańca tradycyjnego, które poprowadziła pani Anna Ranoszek. Dzieci poznały niektóre tańce pochodzące z różnych krajów świata, m.in. z Irlandii, Belgii, Niemiec, czy z krajów Ameryki Południowej. Po tańcach odbyły się zajęcia artystyczne, podczas których dzieci wykonały artystyczne kafelki metodą decoupage, oraz piękne ozdobne talerze przy pomocy dekoracyjnych stempli.


W drugim tygodniu ferii zimowych "Zimowinki" dzieci również uczestniczyły w wielu atrakcjach: W środę 22 lutego odbył się bal karnawałowy. Animacje dla dzieci poprowadził Andrzej Słowiński, który zabawiał dzieci radosnymi grami i tańcami. Wśród kostiumów królowały wiedźmy, księżniczki, spidermani, rycerz, czy Elsa z bajki "Kraina lodu". Dzieci otrzymały słodki poczęstunek - pączuszki, które ufundowała sołtys Sułowa Mariola Góral. Zabawa trwała od godz.15.00 do 17.30.
W czwartek wybraliśmy się do rodzinnego parku rozrywki Bobolandia we Wrocławiu, gdzie przez 3 godziny dzieci szalały na zamkach dmuchanych, trampolinach, labiryntach. W wycieczce wzięły udział 54 osoby. W piątek o godz. 12.00 w sali widowiskowej, dzięki Bibliotece Publicznej, odbył się spektakl teatralny pt. "Królowa śniegu".


Organizatorami ferii zimowych byli: Ośrodek Kultury w Miliczu filia w Sułowie, Biblioteka Publiczna w Miliczu filia w Sułowie, Towarzystwo Przyjaciół Sułowa i sołectwo
Sułów. Opiekę nad dziecmi sprawowały: Katarzyna Makowiecka – instruktor Ośrodka Kultury, oraz Elżbieta Andrzejak – bibliotekarz.