Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Main Menu

Linki

herb milicza

Gmina Milicz

orkiestra deta

DK 2017 button

wiatrak kozlak

 

 

 

18835916 1956325024601808 5741077021633683696 n

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sulow/2017/zajecia_plastyczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Już po raz trzeci w filii Ośrodka Kultury w Sułowie, odbyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez Grażynę Kolano. Zaprosiliśmy chętne i kreatywne dzieci do zabawy w plecenia koszyczka. Bez szukania prawdziwej wikliny, a przy okazji czyszcząc dom ze stosów starych gazet powstały prawdziwe cuda. Gazetowa wiklina wbrew pozorom jest dość wytrzymała i z powodzeniem może zastąpić naturalną. Dodatkowo, dobrze wypleciona i odpowiednio pomalowana jest trudna do odróżnienia od tej prawdziwej. A efekty oceńcie sami.

Drugie spotkanie dzieci spędziły na nauce quilingu. Jest to bardzo wdzięczna technika plastyczna, polegająca na zwijaniu pasków papieru na przyrząd przypominający stalówkę pióra, igłę. My spryciarze daliśmy radę bez tych przyrządów. Poskręcane, posklejane, a jakie buzie roześmiane! W ten sposób powstały nasze kartki wielkanocne.

Trzecie spotkanie to były wyjątkowo pracochłonne zajęcia! Wykazaliśmy się dużą dozą cierpliwości próbując stworzyć nasze malutkie wycinanki łowickie. Dzieła będą zdobiły stoły wielkanocne oraz koszyczki ze święconką. Jak zwykle roześmianej ekipie było mało. Co za niespożyte pokłady energii!

{gallery}sulow/2017/zajecia_plastyczne{/gallery}

DZIEŃ KOBIET SOŁECTWO

plakat dzien kobiet

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sulow/2017/dzien_kobiet oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

8 marca o godz.18.00 w Ośrodku Kultury w Sułowie odbył się koncert pt. "Z miłości do Kobiet" w wykonaniu Grupy Rozrywkowej Polifonia. W koncercie wzięło udział około 130 Pań z Sułowa i okolic. Każda z pań na wejściu została przywitana przez strażaków z sułowskiej OSP, którzy wręczali paniom piękne róże i cukierek z losem.

Podczas koncertu losowane były upominki, m.in.filiżanki, wazoniki, świeczki itp.
Akompaniament: Tadeusz Kuśnierz - fortepian, Piotr Kuśnierz - perkusja, Tomasz Kolbuszewski - skrzypce, Miron Komorowski - gitara klasyczna, Andrzej Słowiński - nagłośnienie.
Wystąpili: Andrzej Stanaszek, Jacek Kowalski, Krzysztof Góral, Eugeniusz Papież, Mariola Góral, Elżbieta Brozik, Jadwiga Janczura, Aleksandra Wasilewska, Barbara Czerwińska, Wiesława Goczling. Piękne róże dla wszystkich pań ufundowała firma ART ZBYT z Milicza. Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury w Miliczu filia w Sułowie. Podczas koncertu odbyła się zbiórka datków do puszek na leczenie Alana Dobrowolskiego.

{gallery}sulow/2017/dzien_kobiet{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sulow/2017/ferie_zimowe oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery}sulow/2017/ferie_zimowe{/gallery}

Ferie pod nazwą Zimowinki rozpoczęły się w poniedziałek 13 lutego wyjazdem do kina Polonia 3D w Trzebnicy na film animowany pt. "Balerina". W wycieczce wzięło udział około 35 dzieci. Koszt wyjazdu wynosił 10 zł (cena za bilet).
We wtorki uczestnicy zajęć, którzy wcześniej zapisali się na całe ferie, wzięli udział w zajęciach tanecznych, które poprowadziła instruktorka Centrum Tańca Show Dance z Krotoszyna. Dzieci nauczyły się rytmicznych układów tańców nowoczesnych. Następnie odbywały się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kartkę walentynkową. Głównymi motywami były serduszka, kolorowe wstążeczki i cekiny, natomiast w kolejnym tygodniu uczestnicy tworzyli maski karnawałowe. Zakończeniem wtorków były zawody sprawnościowe: wyścig drużyn, które musiały wykonywać takie, zadania jak rzut piłką do celu, skoki na skakance, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, itp.


Środa 15 lutego była kolejnym wycieczkowym dniem. Tym razem udaliśmy się do Żmigrodu, aby wziąć udział z zajęciach edukacji przyrodniczej w Kompleksie Edukacyjnym Nadleśnictwa Żmigród. Najpierw dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się, jak wygląda okrągły rok w leśnej przyrodzie, jakie trudności muszą pokonać owady, ssaki i ptaki, aby przetrwać ciężką zimę i upalne lato. Po filmie dzieci własnoręcznie przygotowały przysmaki dla ptaków - ziarna zbóż i kukurydzy za pomocą smalcu mocowali do szyszek, dzięki czemu przysmaki były bezpieczne i łatwo zauważalne dla ptaszków. Podczas pieszej wycieczki przysmaki zostały powieszone na gałęziach, a dzieci udały się dalej aby zobaczyć w jakich miejscach nocują zające, sarny i dziki, i w tych miejscach również zostawiły poczęstunek dla leśnych zwierząt - kapustę, marchewki, siano, kukurydze itp. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia prawdziwego jeża, który pod przykrywką z liści i gałęzi zapadł w sen zimowy. Po powrocie do sali dydaktycznej dzieci rozwiązywały rebusy, zadania i zagadki, dzięki czemu dowiadywały się, jakie zwierzęta na trenie Nadleśnictwa Żmigród zapadają w sen zimowy, a które nie, co jedzą zimą, oraz gdzie nocują. Po zajęciach przyszedł czas na ognisko i pyszną kiełbaskę.


Czwartek był dniem mini - kina. Dzieci obejrzały bajkę "Rysiek lwie serce". Po bajce udaliśmy się na spacer na plac zabaw. Po powrocie odbyły się gry integracyjne: puszka, krzesła, tor przeszkód.
W piątek odbyły się warsztaty tańca tradycyjnego, które poprowadziła pani Anna Ranoszek. Dzieci poznały niektóre tańce pochodzące z różnych krajów świata, m.in. z Irlandii, Belgii, Niemiec, czy z krajów Ameryki Południowej. Po tańcach odbyły się zajęcia artystyczne, podczas których dzieci wykonały artystyczne kafelki metodą decoupage, oraz piękne ozdobne talerze przy pomocy dekoracyjnych stempli.


W drugim tygodniu ferii zimowych "Zimowinki" dzieci również uczestniczyły w wielu atrakcjach: W środę 22 lutego odbył się bal karnawałowy. Animacje dla dzieci poprowadził Andrzej Słowiński, który zabawiał dzieci radosnymi grami i tańcami. Wśród kostiumów królowały wiedźmy, księżniczki, spidermani, rycerz, czy Elsa z bajki "Kraina lodu". Dzieci otrzymały słodki poczęstunek - pączuszki, które ufundowała sołtys Sułowa Mariola Góral. Zabawa trwała od godz.15.00 do 17.30.
W czwartek wybraliśmy się do rodzinnego parku rozrywki Bobolandia we Wrocławiu, gdzie przez 3 godziny dzieci szalały na zamkach dmuchanych, trampolinach, labiryntach. W wycieczce wzięły udział 54 osoby. W piątek o godz. 12.00 w sali widowiskowej, dzięki Bibliotece Publicznej, odbył się spektakl teatralny pt. "Królowa śniegu".


Organizatorami ferii zimowych byli: Ośrodek Kultury w Miliczu filia w Sułowie, Biblioteka Publiczna w Miliczu filia w Sułowie, Towarzystwo Przyjaciół Sułowa i sołectwo
Sułów. Opiekę nad dziecmi sprawowały: Katarzyna Makowiecka – instruktor Ośrodka Kultury, oraz Elżbieta Andrzejak – bibliotekarz.