Sułowskie Dni Kultury – podsumowanie
Sułowskie Dni Kultury obchodzone są co roku od 2007 roku. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane 11 czerwca 2022 roku. Od godziny 15:00 dzieci mogły korzystać z dmuchanej strefy zabaw, którą ufundowało sołectwo Sułow w ramach Dnia Dziecka.
Wszystkich zgromadzonych: mieszkańców oraz gości powitali Sylwia Szydłowska-Małecka – Dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu oraz Piotr Lech Burmistrz Gminy Milicz.
Po oficjalnym otwarciu na scenie zaprezentowały się uczennice SP w Sułowie: Wiktoria Górska mieszkanka Łąk (uczy się śpiewu u p. Jadwigi Stępień), Julia Owczarek (SP w Sułowie – uczennica Joanny Mulik – Buczma) i Małgorzata Mierzejowska (SP w Sułowie – uczennica Jadwigi Stępień).
O godzinie 16:30 odbył się pokaz grupy tanecznej Show Dance. Szkoła tańca ma siedzibę w Krotoszynie, natomiast w sułowskim OK odbywają się raz w tygodniu zajęcia dla dzieci. Prowadzone przez instruktorkę Amelię Kostaś.
Zaraz potem mogliśmy podziwiać pokaz grupy tanecznej działającej przy szkole podstawowej w Sułowie. Prowadzi ją Monika Grobelna z Akademii Tanecznej Jaskier.
O godzinie 17:00 na scenie zaprezentowała się Milicka Grupa Rekonstrukcyjna pod przewodnictwem Waldemara Fiuka. Obejrzeliśmy „Żywą Lekcję Historii” przenosząc się w czasie w XV, XVI i XVII wiek. Grupa zaprezentowała różne aspekty ówczesnego życia, zwyczaje i obyczaje dawnych społeczeństw. Ważnym elementem tej prezentacji były oczywiście stroje i uzbrojenie z różnych epok.
Kolejny na scenie pojawił się Paweł Wenderski – dwukrotny laureat szansy na sukces. Brał udział w wielu programach TV, koncertach Violetty Villas i w Sylwestrowej Dwójce. Tworzy on odrębne tematycznie programy jak: Wielcy Nieobecni, Lata 20.30., Kora (LOVE), recital piosenek Agnieszki Osieckiej, w których przedstawia znane polskie utwory we własnych oryginalnych interpretacjach. W Sułowie wykonał znane polskie przeboje lat 70. 80. 90.
O godzinie 18:30 zaprezentowała się działająca przy Ośrodku Kultury w Miliczu Milicka Grupa Wokalna.
Milicka Grupa Wokalna to trio w składzie Zosia Warzyńska, Julia Bienkiewicz i Ola Karpińska. Założona na początku 2022 roku przy Ośrodku Kultury w Miliczu prowadzona jest przez wokalistkę, skrzypaczkę i pianistkę Paulinę Cynkar. Dziewczyny wykonały utwory muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej takie jak: “Szary Świat” z repertuaru sanah i Kwiat Jabłoni – śpiew Julia Bienkiewicz, “Odkryjemy miłość nieznaną” z repertuaru Alicji Majewskiej – śpiew Zosia Warzyńska, “Drodzy rodzice” z repertuaru My3 – śpiew Ola Karpińska oraz “Ripitide” z repertuaru Vance Joy – śpiew Zosia Warzyńska, Julia Bienkiewicz, Ola Karpińska i Paulina Cynkar.
Wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wydarzenia – zespół CLIVER. Cliver to zespół wykonujący muzykę disco polo. Grupa znana jest z takich przebojów jak „Moje ciało oszalało”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Zaufaj mi” czy „Ruszaj mała” i ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz nagród.
Zespół został założony w 2002 roku w Ciechanowie przez Cezarego Hajdackiego – głównego twórcę muzyki, tekstów i aranżacji piosenek. Początkowo grupę tworzył również Dariusz Szczepański, a niedługo później dołączyli do niej Arkadiusz Spociński i Jarosław Szmigielski. O zespole zrobiło się głośno dzięki udziałowi w castingu organizowanym przez formację Weekend. Ich walkę o zwycięstwo przedstawiono w programie TVN „Uwaga. Kulisy sławy”. Wówczas ukazał się utwór „Chodź kochanie (reaktywacja)”. Następnie zespół nagrał takie przeboje jak „Zaufaj mi”, „Inny świat” czy „Kropla łzy”. W 2007 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Kanikuły”. Dwa lata później grupa nagrała kolejny album „Pokaż jak się kręcisz”, na którym znalazły się takie utwory jak „Nimfomanka” czy „Weekend playboya”.
Po koncercie zaprosiliśmy wszystkich na dyskotekę pod chmurką. Grał Dj DUET.
SPONSORZY:
- TARCZYŃSKI S.A.
- MEBLE ZE STALI NIERDZEWNEJ: WYROBY STALOWE FIRMA – SOMET
- SEBRI PROFESIONAL
- OGRODNICTWO WOJCIECH SKOWROŃSKI
- BANK SPÓŁDZIELCZY W MILICZU
ORGANIZATORZY:
- Ośrodek Kultury w Miliczu
- Sołectwo Sułów
- Towarzystwo Przyjaciół Sułowa